Dan maak je maar zin

Je hebt het vast wel eens gehoord: “Als je geen zin hebt dan maak je maar zin!” En je hebt het vast gehoord uit de mond van een vader of moeder, misschien wel van je eigen vader of moeder. Of nog erger, van je baas op het werk.

Ik was er laatst met iemand over in gesprek, over deze zin. Hij roept bij sommige mensen zelfs heftige emoties op. Het is een knap staaltje oer Hollandse logica. Maar ook een opvoedkundig volledig niet correcte zin.

Als coach gebruik ik die zin natuurlijk nooit. Dan zou ik binnen een dag werkloos zijn. Daar heb ik geen zin in. Maar boeiend is ie wel. Heel boeiend.

Ik ben eens bij mensen gaan rondvragen hoe je dat doet, zin maken. Maar niemand kan het me vertellen. We zijn allemaal bezig met zin-geving. Maar zin maken, nee dat komt in de cursus niet aan bod. Ik hoopte dat iemand me kon vertellen waar die knop zit.

Wat versta jij onder zin maken? En hoe doe je dat? Laat een reactie achter….

Een bijdrage van Jasper Jobse, Foto: Flickr